sobota, 8 czerwca 2013

Francja wg Biedronki.

Można sobie wmawiać, że włoska promocja win w Biedronce była doskonała. Nie była. I choć czasem, (zaznaczam, że moim zdaniem), niektóre negatywne opinie były mocno przesadzone, to nadstawianie piersi w obronie włoskich win mogłoby stanowić przykład bezsensownego heroizmu. Zapomnijmy o tym, bo to już przeszłość. Teraz czas na Francję. I to Francję nie tylko lepszą od tych nieszczęsnych Włoch, ale lepszą od poprzedniej promocji francuskiej, promocji, która też nie miała najlepszej prasy.


Może ktoś dostał po głowie, a może to tylko kwestia szczęścia, ale mam wrażenie, że tym razem będzie  w czym wybierać. 6 czerwca miałem okazję uczestniczyć w prezentacji nowej oferty win z Biedronki, wkrótce promocją objęte będą wina pochodzące z Francji. Pewne pozycje są dobrze znane, jak Dulong Reserve, czy stała pozycja Biedronki Chateau Barrail. Carignan z wiekowych krzewów też gości na sklepowych półkach nie od dziś, z poprzedniej promocji win francuskich znamy również różowe Rose d'Anjou z Chateau de Champteloup.

Produkt dużego koncernu, ale bardzo przyzwoity.
Ale jest też mnóstwo nowości. Jean de Villaret Rose Cremant de Loire to bardzo przyzwoite różowe wino musujące robione metodą szampańską ze szczepu cabernet franc. I jak na takie wino, ma dobrą cenę - ćwierć stówki jest kwotą jak najbardziej akceptowalną (na zachodzie kosztuje 7-8€), choć nadal uważam, że musująca Pata Negra z promocji hiszpańskiej była winem o doskonałej relacji jakości do ceny i trudno będzie o lepszy strzał w przyszłości. Co prawda zdawało mi się, że słyszałem kilka słów o powrocie taniej cavy, tyle że w wydaniu różowym, ale pewności nie mam ;)

Dobre, tanie wino na co dzień.
Bardzo fajnym winem okazało się białe Le Bel Olivier - kupaż treściwego colombard z odświeżającym sauvignon blanc. Dobre i tanie będzie moim kandydatem na niezobowiązujące wino codzienne. Zwłaszcza teraz, gdy rozpoczął się sezon grillowo-działkowy.

Kolejnym winem, jakie próbowałem podczas prezentacji nowej oferty był alzacki... ale zaraz, momencik, może nie wszystko od razu. Promocja win francuskich zaczyna się dopiero 13 czerwca, więc pozwólcie, że nie o wszystkich winach powiem Wam od razu. Na razie niech wam wystarczy moje przekonanie, że będziemy mogli kupić naprawdę niezłe wina w doskonałych cenach. Mam też inne przekonanie: będzie wielu hejterów mających zdanie odmienne od mojego. Ale i tak najważniejsze w tej kwestii będą Wasze własne odczucia.
Ewa Rybak i Tomasz Kolecki-Majewicz przekonują, że wino to zabawa.

W prezentacji nowej oferty win francuskich uczestniczyłem na zaproszenie Jeronimo Martins Polska. Dziękuję!

1 komentarz:

  1. Jesteśmy z Tobą: http://dotrzechdych.pl/wp-content/uploads/WINA_FRANCUSKIE_W_BIEDRONCE.png

    OdpowiedzUsuń