wtorek, 4 lutego 2014

Chilijski kabernecik.

W przesyłce, którą otrzymałem z Centrum Wina znalazł się produkt chilijski o nazwie… Chilano - efekt współpracy dużego brytyjskiego importera win - PLB Group i znanego producenta Viña Ventisquero.


Chilano to marka win popularnych, szeroko dostępnych w brytyjskiej sieci Tesco, kosztujących w UK ok. 5 funciaków, czyli mniej więcej tyle co i u nas. Wina popularne mają w założeniu trafiać w gusta szerokiej rzeszy winopijców, których mają nie tyle zachwycać, co raczej nie zniechęcać, więc na pewno nie znajdziemy w nich potężnych tanin, przenikliwej kwasowości i zniuansowanych aromatów, a raczej trochę słodkawego owocu, wrażenie delikatności i jakiejś tam ogólnej neutralności. Żadnego dryfu na nieznane akweny.

I takim właśnie winem wydaje się być Chilano - spokojnie można je wypić, ale delektować się nie ma czym. Kibicuję winom chilijskim, ale w tym wypadku jest to kibicowanie drużynie drugoligowej, takiej ze środka stawki, która co prawda przed spadkiem się obroni, ale szans na awans zbyt wielkich nie ma. Niestety...

------------------------------------------
Chilano Cabernet Sauvignon, 2011
Valle Central, Chile
Alk. 13,0%
Cena: 24,90 zł
Importer: Centrum Wina
------------------------------------------

ps. kabernecik, czyli winko :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz