poniedziałek, 30 marca 2015

Cortijo de Trifillas.

Trochę na raty, trochę sam, trochę z pomocą innych - tak przebiegała moja degustacja win Cortijo Trifillas, które od kilku tygodni można kupić w sieci Winestory. Jedno z Win już dla Was opisywałem, było to słodkie sauvignon blanc. Teraz miałem do czynienia z kilkoma winami czerwonymi, wszystkie były wytrawne.

W materiałach prasowych, które dostałem wraz z próbkami win, znalazła się krótka informacja o producencie.

"Cortijo de Trifillas to młody, dynamiczny producent, którego siedziba mieści się w prowincji Albacete, niedaleko miasteczka Lietor. Wina produkowane są pod apelacją regionalną VdT de Castilla oraz D.O. Jumilla. Oprócz winorośli, w posiadłości uprawia się oliwki, migdały, zboże, hoduje bydło oraz poluje się na dziką zwierzynę. Ambicją właścicieli jest stworzenie miejsca gdzie goście w nieskrępowany sposób mogą obcować z naturą, z jej darami w postaci produktów rolnych jak i zwierzyny dzikiej i hodowlanej, a wszystko to ma być podane w sposób wygodny i nowoczesny. Duże litery CT to skrót nazwy posiadłości w której mieści się siedziba firmy, ale jednocześnie jest to gra słów z angielskim "city", co ma nawiązywać do nowoczesności oraz sugeruje do jakich klientów kierowana jest oferta - ludzi z dużych i wielkich miast, którzy chcą znaleźć odrobinę odpoczynku od miejskiego zgiełku, czy to na miejscu, w formie agroturystyki, czy w we własnym domu popijając kieliszek wina CT."

Mam dla Was dobre wieści. Przede wszystkim taką, że trzy wina, które miałem okazję pić były naprawdę niezłe. Kolejna jest taka, że nie drenują przesadnie kieszeni, kosztują obecnie od 29 do 34 zł i odniosłem wrażenie, że są warte wydanych na nie pieniędzy. Sączyłem je z przyjemnością, choć też z pełną świadomością, że nie piję win wielkich czy spektakularnych. 


Cortijo de Trifillas Monastrell Sarah 2013 
DOP Jumilla
odmiany: 50% monastrell, 50% syrah
alk.: 14,5%
cena: 34.00 ZŁ

Jedyne wino butelkowane w ramach apelacji Jumilla, co dla mnie ma znaczenie mało istotne, ważniejsze jest to, że było smaczne, pełne owocu i niepozbawione lekkiej pikantności. 4 miesiące w beczce. Bardzo ładna etykieta, coś dla wzrokowców. Miłośnicy nieco mocniejszych win też będą zadowoleni, choć przyznaję, że alkohol nie był specjalnie wyczuwalny.


Cortijo de Trifillas Barrica Petit Verdot 2011
Vino de la Tierra de Castilla
odmiany: 100% petit verdot
alk.: 14%
cena: 34.00 ZŁ

Wino dojrzewało w beczce 6 miesięcy i tę beczkę łatwo można wyczuć, ale nie jest ona nachalna, a dodaje winu elegancji. Nie jest to też owocowa bomba. Żonie się podobało, choć nie jest ona miłośniczką win czerwonych, ale ma talent i szybko potrafi oddzielić ziarna od plew. Nie muszę dodawać, że to wino znalazło się po stronie ziaren.


Cortijo de Trifillas Tempranillo Merlot 2013
Vino de la Tierra de Castilla
odmiany: 50% tempranillo, 50% merlot
alk.: 14%
cena: 29.00 ZŁ

Najbardziej owocowe z zestawu win, który otrzymałem do spróbowania. Wino nie miało kontaktu z beczką, owoc jest dobrze wyczuwalny, pije się je bardzo dobrze. Na imprezę w gronie ludzi lubiących wina będzie naprawdę OK.

Wina otrzymałem do degustacji od Wineonline, właściciela sieci sklepów Winestory. Dziękuję!

5 komentarzy:

 1. Proszę sprawdzić ceny win CT w sieci sklepów Piccola Italia - jeszcze mniej zdrenują kieszeń..

  OdpowiedzUsuń
 2. Im taniej, tym lepiej dla klientów. Duża różnica w cenie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Owszem..znaczna:
  Za młode wina Verdejo Sauvignon, różowe Bobal, Tempranillo Merlot, Garnacha: 23,90 - podczas promocji 19,90. Wina pozostałe: Petit Verdot, Tempr Petit, Cab Sav i Jumilla: 32,90 - podczas promocji 27,90. Oczywiście ceny są to ceny z półki. Warto śledzić gazetki promocyjne Piccola, można trafić na dobre okazje fajnych win...

  OdpowiedzUsuń
 4. Sprawdzę to. Piccola Italia jest dokładnie naprzeciw sklepu Winestory przy KEN :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie.. tym gorzej dla Winestory...

  OdpowiedzUsuń