niedziela, 6 kwietnia 2014

Portugalia na wiosnę.

Biedronka zaprezentowała nam nową ofertę portugalską, zwykle robiła to jesienią, tym razem nowe i nienowe wina z Portugalii zagoszczą na sklepowych półkach na wiosnę.


Dla każdego coś miłego - w nowym katalogu znajdziemy białe półsłodkie wino musujące, trochę ożywczych win białych - w tym popularne vinho verde. Vinho verde znajdzie się również pomiędzy winami różowymi, których w nowej ofercie jest kilka. O czerwonych oczywiście też nie zapomniano, tu pojawi się kilka nowych etykiet od znanych już wcześniej producentów (między innymi Lavradores de Feitoria), znajdzie się kilka win obecnych w poprzedniej promocji (Fado, Marquês de Borba, Esteva), ale też będziemy mogli cieszyć się winem z Quinta do Vallado i to w postaci zupełnie niezakamuflowanej - podstawowym Vallado, które importuje do Polski Mielżyński. Tym razem szoku cenowego nie będzie, to wino jest (a w zasadzie było, Mielżyński wprowadził promocję na rocznik 2011) tylko o kilka złotych tańsze, niż u Mielżyńskiego, ale za to będzie (rocznik 2012) dostępne w całej Polsce :) Nie zabraknie również win słodkich. Porto Tawny (Symington) jest co prawda sprzedawane na okrągło, ale warto zwrócić uwagę na Moscatel de Setúbal z Adega de Pegões. Moscatel od innego producenta swego czasu też zrobił sensację cenową - był co najmniej dwukrotnie tańszy, niż u importera, który ma to wino w stałej ofercie.


Nowy katalog świętuję musującym winem Montanha Superior, o którym wspominałem na początku. Wino to najbardziej przypadło do gustu zebranym na oficjalnej prezentacji nowej oferty. Pewnie ze względu na sporą dozę słodyczy :) Ja zazwyczaj wybieram raczej wytrawne bąbelki, ale akurat to wino wydało mi się dość atrakcyjne - aromatyczne, słodycz nieźle była równoważona kwasowością, w ustach robiło całkiem dobre wrażenie. Oczywiście zrobione metodą klasyczną, czyli wtórna fermentacja w butelce. Będzie w najbliższych dniach niezłą alternatywą dla musującej Pata Negry, choć o kilka złotych droższą.

Nowa promocja win portugalskich będzie obowiązywała między 10 a 30 kwietnia 2014 roku.

Wino Montanha Superior Meio-Seco otrzymałem do degustacji od Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka. Dziękuję!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz